ХМЕЛЬНИЦЬКГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0382 686 504

Контакт-центр0382 686 504

18.06.2019 / 16:39

"Хмельницькгаз збут" навчав споживачів працювати в умовах подобового балансування

Найбільша газопостачальна компанія Хмельниччини «Хмельницькгаз збут» за власною ініціативою провів важливу зустріч для споживачів газу - промислових підприємств та бюджетних установ. Тема важлива та складна, адже пов’язана із нововведеннями, якими ряснить такий мінливий ринок газу в Україні.

Відтак, це не власна забаганка «Хмельницькгаз збуту», а лише бажання допомогти розібратися у складнощах процесу та новим вимог, - адже за такими правилами будуть працювати усі, без виключення. 

Тож на зустрічі були розглянуті такі питання як: добове балансування та плата за потужність. Як зазначив Андрій Левицький, директор компанії:"Відомо, що з 1 березня 2019 року в Україні ринок газу перейшов з місячного на подобове балансування. Що це означає для наших підприємств?  Балансування газової системи - це встановлення і усунення різниці між об’ємами газу, які надійшли в систему через точки входу і відібраними з неї через точки виходу Балансування проводиться адресно, з урахуванням даних споживання всіх постачальників і споживачів газу. Тому воно сприятиме прозорості газового ринку та платіжній  дисципліні його учасників".

На сьогодні «Хмельницькгаз збут» виступає замовником послуг транспортування у АТ «Хмельницькгаз». Тому  споживач повинен чітко знати та замовляти на кожну добу необхідну йому кількість газу.

Процес складний і вимагає від споживачів вчасно надати заявку ТОВ «Хмельницькгаз збут» про необхідний обсяг газу: і на кожну добу, і прогнозовано на місяць. Тому так важливо чітко контролювати процес, аби не потрапити під так звані штрафні санкції. 

На думку державного регулятора НКРЕКП, такі зміни дозволять точніше і більш довгостроково бачити завантаженість газотранспортної системи України по кожній області зокрема та оптимізувати її роботу. Крім того, це буде дисциплінувати всіх учасників ринку газу в державі.

Детальніше про захід у сюжеті на ТРК "Місто" https://admin.104.ua/admin/create/article/2