ХМЕЛЬНИЦЬКГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0382 686 504

Контакт-центр0382 686 504

25.03.2016 / 15:24

Як передавати показання лічильника

Для того, щоб коректно відобразити фактичне споживання природного газу – споживачам Хмельниччини необхідно взяти за правило: щомісячно, станом на 01 число, знімати показання приладів обліку та передавати дані протягом перших днів місяця до свого газового господарства. Лише чіткий облік та самодисципліна дозволять користувачам газу бути впевненими, що сплачуватимуть лише за реально використаний газ. Зручніше за все передавати щомісячні показання, зареєструвавшись в Особистому кабінеті споживача на сайті 104.ua (див. розділ "Реєстрація"). У випадку відсутності фактичних показань лічильника - обсяги спожитого природного газу розраховує газорозподільне підприємство.

Показання лічильника можна передавати зручним для вас способом, не чекаючи візиту контролера

Показання лічильника можна передавати зручним для вас способом, не чекаючи візиту контролера
ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

https://104.ua/ua/registerЗгідно нових правил, прописаних в Кодексі газорозподільних систем, споживачам газу необхідно зафіксувати показання газового лічильника станом на 1-ше число і передати ці дані газовій компанії з 1-го по 5-те число місяця, наступного за розрахунковим. Зняття показань лічильників проводиться споживачем самостійно, обов’язково станом на 01 число місяця. Щоб зафіксовані дані були враховані при визначенні розміру оплати за газ, показання приладів обліку газу необхідно передати до ПАТ «Хмельницькгаз» 1,2 або 3 числа.

Від того, наскільки оперативно та достовірно споживачі  щомісячно надаватимуть  дані свого лічильника, - настільки вони коректно та вірно будуть відображені у рахунку-платіжці. Тому в разі ненадання споживачем  інформації щодо контрольних показань лічильника, обсяг використаного газу буде визначений розрахунковим (прогнозованим) способом.

Тож передати показання газового лічильника можна будь-яким зручним способом, зокрема:

- через Особистий кабінет споживача, попередньо зареєструвавшись на сайті http://104.ua, розділ "Реєстрація"

 - за телефонами Контакт-центру (0382) 742 104, (0382) 686 504, (067) 01 14 104;  цілодобово за допомогою IVR, користуючись підказками голосового меню.

  Увага! Показання приймаються без участі оператора, тому необхідно самостійно ввести особовий рахунок та показання лічильника

 - надіслати показання на електронну адресу центру  contakt@km.104.ua;

-  СМС-повідомленням на номер 7104 у форматі: Номер особового рахунку (10 цифр), пробіл, показання лічильника (до 5 цифр);

Споживачі в подальшому мають можливість переконатись у правильності обробки даних. Показання лічильника, відправлені споживачем з Особистого кабінету, повинні бути відображені того ж дня. Обробка даних, переданих через Контакт-центри, займе трохи більше часу.

Показання приладів обліку газу від споживачів приймаються ПАТ «Хмельницькгаз» щомісячно до 05 числа місяця, наступного за звітним. Однак, беручи до уваги те, що дані, передані через Контакт-центри, обробляються кілька днів, газорозподільні підприємства переконливо просять сповіщати про фактичні обсяги споживання раніше - 1, 2 або 3 числа.

Якщо споживач не надав показання вчасно

Не отримавши вчасно фактичні показання лічильника, обсяги спожитого природного газу розраховує газорозподільне підприємство. Саме на цей обсяг споживачу випишуть рахунок.

 У такому разі газові компанії просять споживача не турбуватися та діяти таким чином:

  • вказати у відривному талоні рахунку показання свого лічильника та дату їх зняття;
  • здійснити оплату згідно з вказаною у рахунку сумою до сплати;
  • наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника

Вказані у відривному талоні рахунку показання лічильника потрапляють в автоматизовану програму обліку ТОВ "Хмельницькгаз Збут". Програма автоматично проводить перерахунок споживання та заборгованості за фактичними показаннями лічильника та записує у особовий рахунок. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку у наступному місяці.